Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2014

Οι "Λύκοι" έχασαν το προβάδισμα στην Καλαμάτα αν και πάλεψαν...

Kalamata

Στο ντέρμπι κορυφή στην Καλαμάτα, παρά τα δυο γρήγορα γκολ της Μαύρης Θύελλας, οι Λύκοι μείωσαν και διεκδίκησαν με αξιώσεις την ισοφάριση.

Το φιλμ του Αγώνα

4' γκολ για την Καλαμάτα. Ο Καλαντζής εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα πέρασε από όλους και έφτασε στον Δημητριάδη που από κοντά έγραψε το 1-0!

12' ο Δραγάτης "κιτρινίζει" τον Σκάρο

17' δεύτερο γκολ. Ο Δημητριάδης σφραγίζει το ντέρμπι με το δεύτερο γκολ του! Ασίστ και πάλι από τον Καλαντζή που με μακρινή μπαλιά βρήκε τον Δημητριάδη που πρόλαβε την έξοδο του Κατσαούνη και με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 2-0!

25' δεύτερη κίτρινη για τη Μαύρη Θύελλα, αυτή τη φορά στον Ρούση. Το πάθος ξεχειλίζει στους παίκτες της Μαύρης Θύελλας και πάνε δυνατά σε όλα τα μαρκαρίσματα

32' αναγκαστική αλλαγή για τον Παναργειακό, ο νεαρός Μπιτζής αντικαθιστά τον Αγγελόπουλο 47' Κάθετη του Ετόφ στον Μπιτζή αλλά το πλασέ του καταλήγει άουτ στην πρώτη καλή στιγμή του Παναργειακού στο ματς

53' κίτρινη στον Νιφορόπουλο

54' σουτ του Λιόση δύσκολα σε κόρνερ ο Πάππος, κίτρινη στον Ηλιόπουλο

57' πρώτη κίτρινη για τους "λύκους" στον Λιόση

60' από μία αλλαγή, Γεωργακόπουλος αντί Δημητριάδη για τους γηπεδούχους και Όγιος αντί Παπαϊωάνου για τους φιλοξενούμενους

63' κίτρινη στον Χρήστο Καλαντζή...

65' Γκολ για τον Παναργειακό με σουτ του Όγιος!

70' Τριμπόνιας αντί Καλαγκάνη για τον Παναργειακό

75' Κουντάνης αντί Νιφορόπουλου για τη Μαύρη Θύελλα

83' κίτρινη στον Τριμπόνια

87' κίτρινη στον Πάππο για καθυστέρηση, Σκαρλάτος αντί Καλαντζή Αποβάλλεται ο Ηλιόπουλος.!

90+ Πολιορκία στα καρέ της Μαύρης Θύελλας, ο Πάππος μπλοκάρει πλασέ του Ετόφ!

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νίκος Κουρμπανάς): Πάππος, Νιφορόπουλος (75' Κουντάνης), Τριάντος, Χριστοφιλέας, Ρούσης, Μαρτίνος, Ηλιόπουλος, Λουμπαρδέας, Σκάρος, Δημητριάδης (60' Γεωργακόπουλος), Καλαντζής
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Τίμος Καβακάς): Κατσαούνης, Λιόσης, Καλαγκάνης (70' Καλαγκάνης), Ρώτας, Μαυρομάτης, Λίτσος, Αγγελόπουλος (32' Μπιτζής), Παπαϊωάννου (60' Όγιος), Ετόφ, Κοιλιάρας, Πούτσι