Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Η Ερμιονίδα έφυγε αήττητη από τον Ταύρο - Θα μπορούσε και το διπλό...

Με το Χ της ισοπαλίας επέστρεψε από τον Ταύρο η Ερμιονίδα αν και ο Φωστήρας έχει μόνο το... όνομα...

Τα γκολ

Με το ξεκίνημα του αγώνα γκολ του Φωστήρα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ράμα στο 4'.

Η λήξη  του πρώτου ημιχρόνου βρίσκει την ομάδα του Φωστήρα να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 και να έχει άλλες δύο κλασικές ευκαιρίες, Ματσούκας, Ράμα και δοκάρι του τελευταίου στο 15'.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 51' το 1-1 για την Ερμιονίδα. Βαθιά μπαλιά του Κολόκα πίσω από τη μεσαία γραμμή, ο Παβίσεβιτς έπιασε την κεφαλιά από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, δεύτερη κεφαλιά από τον Συμελίδη, ο οποίος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.