Όλοι οι αγώνες στην Α2 Αργολίδας και οι σκόρερ

Πολλές αναμετρήσεις για την τέταρτη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Α2 Αργολίδας. Τρεις ομάδες μέχρι στιγμής συνεχίζουν αήττητες και είναι ο Ποσειδών Πόρου που συμμετέχει στον πρώτο όμιλο και από τον δεύτερο οι Παμμετοχικός και Κεραυνός Ιρίων.

Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα και τους σκόρερ:

Α2 ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ - 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ - ΚΛΕΩΝ 2-2

Ο Κώστας Μαρούσης σκόραρε δύο φορές για τον Ολυμπιακό στο 65' και στο 67', ο Κλέων όμως αντέδρασε και κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με γκολ του Ουρούτσι στο 71' και του Ντόκο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΑΟ ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ 3-2

Ο Καραχάλιος άνοιξε το σκορ για τον ΑΟ Σχινοχωρίου στο 50' και ο Λαμπάδας στο 62' έκανε το 2-0. Ο Παπασαράντος μείωσε στο 76' σε 2-1 και ο Λαμπάδας κλείδωσε τη νίκη με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 86'. Το μόνο που κατάφερε το Ροϊνό ήταν να μειώσει σε 3-2 ξανά με τον Παπασαράντο στο 88'.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ 2-1

Το Τολό προηγήθηκε στον αγώνα με γκολ του Παπανδριανού στο 25', όμως ο Πόρος στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές και ισοφάρισε στο 70' με τον Στάση, ενώ στο 77' ο Ρούσσος έκανε το τελικό 2-1.

ΛΕΥΚΑΚΙΑ - ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ 5-0

Εντυπωσιακά τα Λευκάκια στην αναμέτρηση με τον Παμμηδεατικό στο γήπεδο του Δρεπάνου. Το σκορ άνοιξε στο 40' με αυτογκόλ του Ματράγκου, το 2-0 έγινε στο 48' με σκόρερ τον Τζαβέλλα, ο Γογωνας στο 58' έκανε το 3-0 και ο Μάρκου με πέναλτι στο 62' ανέβασε το σκορ στο 4-0. Τα Λευκάκια κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι στο 80' και το εκτέλεσε ο Καϊάφας στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 5-0.

ΠΛΑΤΑΝΙΤΙ - ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ 4-1

Σάρωσε το Πλατανίτι στον αγώνα με τις Λίμνες αφού κέρδισε 4-1 και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Το 1-0 έγινε στο 21' με τον Αγιωργίτη, το 2-0 στο 38' με τον Τέρενς Παπαμάρκου, ο συνήθης ύποπτος Κώστας Βλάχος μείωσε σε 2-1 για τη Θύελλα στο 33', ο Παπαμάρκου χρίστηκε ξανά σκόρερ στο 75' κάνοντας το 3-1 και το τελικό 4-1 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στις καθυστερήσεις ο Αγιωργίτης.

Α2 ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ  - 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ - ΛΥΓΚΕΥΣ 3-2

Δυνατό παιχνίδι στο γήπεδο του Δρεπάνου με τα Ίρια να παίρνουν τη νίκη με σκορ 3-2. Ο Λυγκεύς προηγήθηκε στο 16' με τον Διαμαντή και ο Κεραυνός ισοφάρισε στο 33' με πέναλτι του Ρεβύθη. Ο ίδιος παίκτης σκόραρε ξανά στο 66' και έκανε το 2-1  και ο Κιρβαλίτζε στο 73' σκόραρε για το 3-1. Η ομάδα της Λυρκείας μείωσε στο 76' με τον Μήτσουλα και το 3-2 έμεινε μέχρι το τέλος.

Α.Γ.Ο.Ν. - ΔΥΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ 0-2

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε ο Δυοβουνιώτης και κέρδισε τον ΑΓΟΝ στο ΔΑΚ Τίρυνθας. Ο Μπεντούλι στο 35' έκανε το 0-1 και ο πρώην παίκτης του Πανιώνιου Δαλαμανάρας Ηλίριαν Μπότση μπήκε αλλαγή στο 80' και σκόραρε πριν από την λήξη κάνοντας το τελικό 0-2.

ΠΡΟΣΥΜΝΗ - ΑΡΙΣΤΕΑΣ 3-0

Εύκολο απόγευμα είχε η Προσύμνη απέναντι στον Αριστέα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16' με τον Δεδούση και στο 34' ο Ξυνός έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 86' με σκόρερ τον Παναγιώτη Σκούρα.